Co wiesz o aromaterapii?

Co wiesz o aromaterapii?

Aromaterapia to dziedzina bardzo popularna. Ale czego dotyczy? Mało kto wie, że w dużej mierze – medycyny naturalnej. Ludzie mówią, że kochają aromaterapię przyjemną i wonną, bo nawaniają mieszkania perfumami do wnętrz.
Ale adorują swoje błędne wyobrażenie o niej.

Poniżej klika mitów związanych z ogólnie pojmowaną przez nas aromaterapią:

  1. Każdy pachnący produkt podpisany „aromatherapy” jest aromaterapeutyczny. Nieprawda.
  2. Wdychanie ładnych aromatów wspomaga zdrowie i urodę. Niekoniecznie.
  3. Olejek mleko z miodem, morska bryza i jabłkowy to olejki eteryczne. Nieprawda.
  4. Olejki kosztują 5 zł każdy. Niemożliwe.
  5. Aromaterapia nie wywołuje alergii. Nieprawda.

Jeśli chcecie przeczytać dlaczego, zajrzyjcie TUTAJ i przeczytajcie nasz cały artykuł, który znajduje się na stronach 104-106


Artykuł powstał we współpracy z:

  • Katarzyną Kochańską – twórczynią marki Herba Thea (www.herbathea.pl). „Władczyni zapachów”, „herbaciana dama”, „herbartystka” – tak media określają tę kreatorkę naturalnych perfum i herbat. Tworzy zapachy miejsc. Metody znane z „Pachnidła” to jej warsztat pracy. Obecnie nawania autorskimi kompozycjami polskie pałace, wille, dworki, apartamenty, ważne eventy firmowe, jubileusze.Znawczyni najlepszych gatunków herbat, olejków eterycznych, naturalnych przepisów na urodę, kiperka, kompozytorka smaków i zapachów, również na wyłączność jako logo instytucji, artysty, firmy, osoby prywatnej albo willi, ostatnio m.in. rezydencji królewskiej – Pałacu w Wilanowie. Specjalistka w zakresie aromaterapii, herbatyzmu i aromamarketingu.
    Była szefowa działów urody i mody pism dla kobiet („Zwierciadło”, Świat Kobiety”), od ponad 20 lat promuje wiedzę o herbatach, aromaterapii, naturalnych kosmetykach, ziołach i fitnessie na takich łamach jak np.: „Wysokie Obcasy”, „Shape”, „Wegetariański Świat” i in.

 

  • Jolantą Christol – ambasadorką artystki zapachowej Katarzyny Kochańskiej, która współtworzyła tekst.  Aromaterapeutka, znawczyni francuskiej szkoły aromaterapii. Rzuciła pracę na stanowiskach dyrektorskich we francuskich korporacjach, żeby żyć w zgodzie z naturą, również własną.Organizatorka eventów związanych  ze  sztuką  i  biznesem.  Wkrótce  otwiera  pod  Warszawą  pachnące  wiejskie  spa  „W  Wonnej  Chwili”.  Można  je  śledzić  na  Facebooku: www.facebook.com/WWonnejChwili